top of page

Doç. Dr. Sezen Bozkurt Köseoğlu

12 Ocak 1984 yılında Hatay’ın İskenderun ilçesinde doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi İskenderun’da tamamladıktan sonra 2001 yılında girdiğim üniversite sınavında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandım. 2007 yılında üniversite yıllarında hayalini kurduğum kadın hastalıkları ve doğum ihtisası için tıpta uzmanlık sınavında ilk tercihim olan Dr.Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde göreve başladım.

Uzmanlık eğitimim sonrası devlet hizmet yükümlülüğü için Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde yaklaşık 1 yıl kadar süre ile görev yaptım. 2015 yılında Cinsel Sağlık Enstitüsü tarafından aldığım eğitim sonucu ‘’Cinsel Terapist’’ ünvanımı aldım. Mayıs 2015-Ağustos 2020 tarihleri arasında ise Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde çalıştım. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde çalıştığım sürede Cinsel Disfonksiyon Polikliniğini’nin sorumluğunu yaptım ve birçok vajinismus ve cinsel disfonksiyon hastası tedavi ettim. 2019 yılında genital estetik cerrahi eğitimimi aldım ve genital estetik cerrahileri uygulamaya başladım.

Asistanlıktan itibaren mesleki hayatım boyunca birçok klinik çalışmada yer alıp akademik makale yazdım. Birçok ulusal ve uluslarası kongrede sunum yaptım. Mayıs 2020’de Üniversiteler arası kurul tarafından Doçentlik ünvanımı aldım ve Ağustos 2020’de 5 yıldır hizmet verdiğim Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinden ayrıldım. Eylül 2020’den itibaren de Muğla’da kendi kliniğimde hasta kabulüne başladım.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim dalı öğretim üyesi Doç.Dr.Sabri Köseoğlu ile evliyim. Batu ve Can isminde iki erkek çocuk annesiyim.

İlgi Alanlarım
Özgeçmiş ve Eserler
Makaleler
Bildiriler ve kitap bölümleri
bottom of page